Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno” składa ofertę w zakresie zwiedzania XIV Baszty Młyńskiej w Debrznie, inaczej zwanej Basztą Czarownic. Oferta zawiera bezpłatne wejście do obiektu wraz z przewodnikiem, obejrzenie eksponatów znajdujących się w Baszcie jak również możliwość przeprowadzenia warsztatów przyrodniczych , historycznych lub innych , które odpowiadają warunkom obiektu. W Baszcie Młyńskiej mieści się Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej wyposażone w materiały i sprzęt dydaktyczny niezbędne do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych, tj.: laptop, projektor, ekran multimedialny oraz 30 miejsc siedzących.

Ponadto Stowarzyszenie „NRRMiGD” oferuje gotowe scenariusze zajęć oraz karty pracy dla nauczycieli, dzieci i młodzieży, które zostały opracowane przez Zespół Nauczycieli ds. Edukacji Ekologicznej Gminy Debrzno w ramach zrealizowanego projektu pn.: „Debrzneńska edukacja ekologiczna”. Niniejszy projekt finansowany był z budżetu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz środków finansowych Stowarzyszenia.

Dysponujemy następującymi pakietami edukacyjnymi:

 1. Pakiet ekologiczny „Piotruś” dla 5-6 latków.
 2. Pakiet „I ja potrafię segregować śmieci” dla 5-6 latków.
 3. Pakiet „Las i jego mieszkańcy” dla grupy przedszkolnej.
 4. Pakiet „Poznajemy gatunki chronione” I-III Gimnazjum.
 5. Pakiet „Gospodarowanie odpadami” I-III Gimnazjum.
 6. Pakiet „Nauka poszła w las” kl. IV SP.
 7. Pakiet „Cudze chwalicie , swego nie znacie” kl. IV-VI SP.
 8. Pakiet „Nasze rady na elektroodpady” kl. IV-VI SP.
 9. Pakiet „Rezerwat Miłachowo- ochrona przyrody”.
 10. Pakiet „Z przyrodą za pan brat”.
 11. Pakiet „W poszukiwaniu elementów krajobrazu naturalnego i wytworzonego przez człowieka” kl. IV-VI SP.
 12. Pakiet „Tam gdzie szumi las”.

Zachęcamy do zastosowania innowacyjnych form nauczania poprzez zabawę, zmianę otoczenia oraz poznanie walorów historycznych i przyrodniczych naszych terenów.

Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z naszej oferty, prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty w celu uzgodnienia szczegółów zorganizowania zajęć edukacyjnych.

kontakt:
Baszta Młyńska w Debrznie
ul. Harcerska 1
czynna wtorek- niedziela
godz. 11-17
tel. 501-615-448
Ewa Molenda – Bielecka,
Michalina Brzozowska.

Oferta Baszta Młyńska
Facebook
Accessibility