Szanowni Państwo,

niezmiernie miło jest nam zrelacjonować minione wydarzenie, które odbyło się 11 kwietnia br. Konferencja, w ramach projektu pn. „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Debrznie” pt. „Czy samorządowi jest po drodze z ekonomią społeczną?”, choćby z racji dużej frekwencji, zdecydowanie potwierdza podążanie tą samą drogą😊 Uroczystego otwarcia naszego wydarzenia dokonał p. Jacek Janusz- Zastępca Prezesa Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno”, który przywitał wszystkich słowami hymnu ekonomii społecznej. Dobre słowo powiedzieli, także p. Katarzyna Waremko – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, która jednocześnie reprezentowała Departament Europejskiego Funduszu Społecznego w Gdańsku. Ponadto p. Wojciech Kallas Burmistrz Miasta i Gminy Debrzno w imieniu swoim oraz p. Mariana Pastucha – wicestarosty człuchowskiego,  otworzył nasze wydarzenie.  Prowadząca wydarzenie p. Ewa Filipska (moderatorka spotkania oraz ekspert ds. ES)  żwawo przekazywała głos kolejnym mówcom oraz z zainteresowaniem śledziła ich wystąpienia.

Prelekcje przebiegły w zaplanowanym porządku. Najpierw mieliśmy przyjemność wysłuchać prezentacji p. Katarzyny Dudzic kierownika OWES, która zaprezentowała ofertę Ośrodka, następnie przeprowadziła nas przez najważniejsze wydarzenia zorganizowane do tej pory w ramach projektu i omówiła bieżące działania. Merytoryczne, a zarazem pouczające wystąpienie było wstępem do kolejnych prelekcji. Pan Maciej Kisała –Kierownik Referatu ds. koordynacji Polityki Społecznej- Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej- Urząd Marszałkowski w Gdańsku, przestawił kierunki rozwoju ekonomii społecznej w województwie pomorskim.  Z kolei aktualne wyzwania pomorskiego rynku pracy zaprezentowała p. Katarzyna Żmudzińska – Wicedyrektor ds. Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Z uwagi na duże zainteresowanie przybyłych gości dwoma zaplanowanymi warsztatami, postanowiliśmy być bardziej elastyczni i umożliwiliśmy udział naszym gościom zarówno w warsztacie pt. ,,Biznes z ludzką twarzą” przygotowanym przez p. Macieja Stanisławskiego– Prezesa Spółdzielni Socjalnej „Łubianka” (woj. kujawsko- pomorskie, powiat toruński) a moderowanego przez p Kamila Zbroję (doradca kluczowy OWES), jak i warsztacie pt. Słoneczne Wzgórze w praktyce przygotowanym przez p. Mariusza Florczyka- Prezesa Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Słoneczne Wzgórze, Wiceprezesa Fundacji Słoneczne Wzgórze, Kierownika WTZ w Stężycy (powiat kartuski) a moderowanego przez p. Tadeusza Podymiaka (doradca kluczowy OWES). Niniejsze warsztaty odbyły się jeden po drugim.

Występujący oraz licznie przybyli goście nie jednokrotnie potwierdzili, że samorządowi jest i powinno być po drodze z ekonomią społeczną!!!

Serdecznie dziękujemy za udział w konferencji.

 

 

Fotorelacja z wydarzenia_Konferencja pt. „Czy samorządowi jest po drodze z ekonomią społeczną?”_11.04.2018 r.
Facebook
Accessibility