„Chojnice pomagają – szyjemy maseczki” to inicjatywa społeczna zorganizowana przez mieszkańców Chojnic. Jej celem jest pomoc szpitalom i innym instytucjom w walce z COVID-19. Jak wiadomo wszędzie brakuje maseczek, odzieży ochronnej czy środków do dezynfekcji. W związku z tym założyciele akcji postanowili pomóc w tym trudnym dla wszystkich okresie.  Na początku akcji zbierano materiały, gumki i nici niezbędne do szycia maseczek.

Obecnie prowadzona jest zbiórka pieniężna, nad którą patronat honorowy objęła Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Razem w Chojnicach. Pieniądze można wpłacać na specjalnie w tym celu założone konto:

Chojnice pomagają – szyjemy maseczki

67 1750 0012 0000 0000 4076  6154

Cały dochód zostanie przekazany na zakup materiałów do uszycia maseczek. W akcji bierze udział kilkadziesiąt wolontariuszy. W pomoc zaangażowały się również liczne firmy wspomagając akcję finansowo, dostarczając wodę, posiłek czy też upominek dla wolontariuszy. 

Czego potrzeba?

  • Wolontariusze, szwaczki
  • Materiały na maseczki
  • Gumki do masek
  • Jakakolwiek pomoc w nagłośnieniu akcji
  • Kontakty do firm, które mogą pomóc w jakikolwiek sposób

Maseczki zostały już przekazane do szpitala w Wejherowie i Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chojnicach, mają też trafić do szpitala w Chojnicach.

www.chojnicepomagaja.pl 

https://www.facebook.com/chojnicepomagaja/

kontakt: Tomasz Pepliński – główny koordynator, tel. 608 713 240

#chojnicepomagaja    #szyjemymaseczki

https://wspieramyrazem.pl/

 

Chojnice pomagają – szyjemy maseczki. Ty też możesz pomóc!
Facebook
Accessibility