W dniach 7-15 września 2013 r. na terenie całego województwa pomorskiego odbędą się ?Dni Otwarte Projektów Unijnych? ?największy w województwie cykl imprez promujących projekty unijne realizowane na terenie Pomorza.

Podczas wydarzenia przed mieszkańcami województwa ?otworzą się drzwi? najciekawszych projektów unijnych realizowanych w Pomorskiem. Jest to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jakie inwestycje udało się z powodzeniem zrealizować w naszym regionie. Szczególną zachętą dla mieszkańców Pomorza, by w tych dniach odwiedzić konkretny projekt unijny, będą imprezy organizowane przez beneficjentów na terenie realizacji projektu. W ten sposób w ramach Dni Otwartych Projektów Unijnych odbędzie się ponad 150 imprez, które promować będą ponad 97 realizowanych projektów unijnych. Odbędą się m.in. festyny, koncerty, seanse filmowe, zawody sportowe, regaty, zwiedzanie projektów, wystawy, konkursy i zabawy dla dzieci, gry miejskie, spektakle teatralne i wiele, wiele innych.

W trakcie Dni Otwartych Projektów Unijnych otworzą się drzwi m.in. ERGO ARENY w Gdańsku ? bezpłatnie zobaczyć można będzie halę główną, a także miejsca niedostępne na co dzień dla ?zwykłych śmiertelników?. W Grodzisku w Sopocie odbędzie się ?Święto Plonów?, podczas którego będzie możliwość poznania dawnego, średniowiecznego rzemiosła, gier i zabaw oraz tradycyjnych obrzędów związanych z obchodami starożytnego święta plonów. W wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej zaprezentowane zostanie widowisko baletowe ?Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków?, z udziałem najbardziej utalentowanej młodzieży i dzieci z sekcji tańca Wejherowskiego Centrum Kultury, a w Tczewie Piknik historyczny oraz Gra Miejska. Wiele niezwykłych i ciekawych imprez odbędzie się także na terenie małych miejscowości województwa pomorskiego ? m.in. Święto Miodu Pszczółkowskiego (na terenie Parku Lipowego w Pszczółkach) – impreza plenerowa promująca lokalny produkt tradycyjny gminy Pszczółki czy I Triathlon Przechlewski w Przechlewie – impreza sportowa łącząca zawody w trzech dyscyplinach: biegu, pływaniu oraz jeździe na rowerze.

Dni Otwarte Projektów Unijnych to także tańsze lub bezpłatne wejścia do wielu instytucji działających na terenie województwa, m.in. Gdyńskiego Akwarium, Centrum św. Jana, Centrum Hewelianum, Europejskiego Centrum Solidarności, Kompleksu Widowiskowo-Sportowego w Kwidzynie, Domku Drzewiarza w Gościcinie, Krainy w Kratę w Swołowie, Fabryki Sztuk w Tczewie i wielu innych.

Zwieńczeniem Dni Otwartych Projektów Unijnych będzie festyn, który odbędzie się 15 września 2013 r. na Targu Węglowym w Gdańsku. W funduszowym miasteczku można będzie poznać ważne projekty realizowane m.in. przez Samorząd Województwa Pomorskiego, których często nie da się pokazać (gdyż są to albo projekty społeczne, promocyjne, albo dopiero co realizowane), jak np. Pomorska Kolej Metropolitalna czy Zintegrowany System Informacji Turystycznej Województwa Pomorskiego. Na mieszkańców Pomorza na festynie czekać będę także liczne atrakcje i konkursy.

Szczegółowe informacje o imprezach odbywających się w ramach Dni Otwartych Projektów Unijnych znaleźć można na stronie internetowej www.dniotwarteprojektowunijnych.pl oraz facebookowej stronie wydarzenia: www.facebook.com/DniOtwarteProjektowUnijnych.

Do pobrania:

Zapraszamy na Dni Otwarte Projektów Unijnych
Facebook
Accessibility