W dniu 29.05.2016r. w Baszcie Młyńskiej  w Debrznie nastąpiła inauguracja „mini kawiarenki”. Oferta w postaci „Czarodziejskiego wywaru” czyli kawy mielonej z najlepszych ziaren i herbaty przedniego gatunku, to coś na co czekali nie tylko turyści, ale i mieszkańcy naszej gminy. Dodatkiem do owego wywaru jest jedyny, niepowtarzalny i dostępny tylko u nas piernik z kamionki. Mieszkańcy i turyści nie kryli zdumienia i nie szczędzili słów uznania .Wiele osób przyznało, iż Baszta odrodziła się jak „Feniks z popiołów”.

Otwarcie „mini kawiarenki” zbiegło się z przyjazdem byłych pracowników garnizonu wojskowego, którzy wyjechali stąd wiele lat temu i przychodząc w miejsce ruiny, jaką niewątpliwie była kiedyś Baszta Młyńska, nie spodziewali się, że zastaną pięknie odrestaurowany, kwitnący i tętniący życiem obiekt. Goście przy kawie i herbacie z przyjemnością wracali do przeszłości i z nieukrywaną nostalgią wspominali przeżyte w Debrznie chwile. Przeszłość i teraźniejszość zatraciły swoje granice dzięki wspaniałej oprawie zabytku i możliwości spędzenia czasu z nutą smaku w tle.

Zakupione przez turystów pierniczki pozwoliły na „podróż” Baszty w inne regiony Polski i na pewno zachęcą do przyjazdu w nasze gościnne progi. Mamy nadzieję, że nasza „smaczna” oferta dotrze nawet tam, gdzie tylko czarownica na miotle dolecieć może.

„Smakowita” oferta Baszty Młyńskiej ruszyła w podróż !!
Facebook
Accessibility