W dniu 25.10.2019 r. w Baszcie Młyńskiej w Debrznie rozstrzygnięty został konkurs literacki pn.:” Kto zna Dzika?”. Głównym celem konkursu było m.in. rozwijanie kreatywności, pobudzenie wyobraźni lokalnej społeczności oraz możliwość wykazania inicjatywy twórczej poprzez opracowanie własnej  interpretacji literackiej dotyczącej herbu miasta Debrzno.

W konkursie wzięło udział 9 osób (2 ze szkół podstawowych klasy IV-VI, 2 ze szkół podstawowych klasy VII-VIII oraz 5 dorosłych).  Komisja Konkursowa nagrodziła nie tylko 3 pierwsze miejsca w każdej z trzech kategorii wiekowych, ale przyznała także dwie nagrody specjalne  za utwory niespełniające kryterium legendy, ale cechujące się bogatą treścią i humorem oraz zawierające wiele odnośników do aktualnych realiów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za nadesłane prace.

Wszystkie utwory zostaną opublikowane w wydanym w ramach projektu zbiorze legend o herbie Debrzna. Publikacja ta ukaże się już w listopadzie i dostępna będzie m.in. w siedzibie Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno” i w Baszcie Młyńskiej w Debrznie,  

Należy dodać, że konkurs został zorganizowany w ramach realizacji projektu „Legendy o herbie Debrzna” dofinansowanego w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

Rozstrzygnięcie konkursu „Kto zna Dzika?”!
Facebook
Accessibility