W dniu 18 czerwca 2018r. Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zorganizował jednodniową wizytę studyjną  do Stężycy (powiat kartuski).

Po drodze do celu uczestnicy odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) w Kościerzynie, w którym p. Karolina Mikołajewska- Boszko oraz p. Marzena LeszczykKuklińska pokazały w jaki sposób realizują zajęcia aktywizujące osoby bezrobotne i wykluczone społecznie, które mają na celu przywrócenie i wzmocnienie kompetencji społeczno-zawodowych, zaradności i aktywności uczestników warsztatów. Pogram realizowany przez WTZ, to przede wszystkim prace ogrodniczo-porządkowe, ale także zajęcia edukacyjne, szkolenia, praktyki, warsztaty komputerowe, warsztaty plastyczne/malowania, rękodzielnictwa – decoupage, wytwarzania papieru czerpanego z którego powstają przepiękne ręcznie wykonane prace- kartki okolicznościowe czy notesy.

W Stężycy, w samym sercu  Pojezierza Kaszubskiego, na niezwykle malowniczym terenie ma swoją siedzibę Fundacja, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Przedsiębiorstwo Społeczne ,,Słoneczne Wzgórze”. Uczestników wizyty studyjnej przywitał p. Mariusz Florczyk, który pokazał dobre praktyki realizowanych działań. Fundacji Słoneczne Wzgórze posiada wieloletnie doświadczenie w koordynacji i realizacji projektów edukacyjnych, terapeutycznych, kulturalnych, artystycznych związanych z muzyką, teatrem dla dzieci i młodzieży oraz aktywnie zajmuje się wspieraniem osób z niepełnosprawnością, prowadząc Warsztaty Terapii Zajęciowej. W pracowniach WTZ, w ramach zajęć praktycznych powstają niezwykłe wyroby ,,Hand made”- świece, kosze, kartki okolicznościowe, przyborniki z materiału, wyroby z drewna- wieszaki, itp. Uczestnicy wizyty studyjnej skorzystali z posiłku przygotowanego przez Wielobranżową Spółdzielnie Socjalną Słoneczne Wzgórze, która zajmuje się głównie działalnością gastronomiczną i cateringową. Spółdzielnia  cały czas się rozwija i dzięki pozyskanej bezzwrotnej dotacji z OWES Dobra Robota mogą zatrudnić kolejnych 10 osób, aby rozpocząć wielkie przedsięwzięcie jakim jest obsługa cateringowa szkół, przedszkoli i żłobków na terenie gminy Sierakowice.

Dziękujemy za serdecznie przyjęcie i życzymy dalszych sukcesów.

 

Relacja z wizyty studyjnej do Stężycy
Facebook
Accessibility