Już niebawem zaprosimy dzieci i młodzież lokalną  (9-14 lat) do wspólnego biegania po Debrznie. Nasze miasteczko stanie się planszą do odgadywania zagadek
i znajdowania fantów.

Coś ukryjemy – Wy to znajdziecie, miejsce Wam wskażemy, choć nie od razu się o tym dowiecie – to w dużym skrócie założenia gry miejskiej, która właśnie jest przygotowywana.

Działamy, tworzymy, myślimy… nad regulaminem i zasadami gry, nad rekrutacją, bo i takowa będzie.

Wszystko to się wydarzy za sprawą realizowanego przez Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno” projektu dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Lokalna Grupa Działania – Naszyjnik Północy.

„Mobilna basztowa gra terenowa” bo taką nazwę nosi projekt, ma na celu pobudzenie ciekawości i zaangażowania dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, takiej jak tablet/ smartfon. Powstał z myślą o lokalnej społeczności dotkniętej negatywnymi skutkami epidemii i stanowić będzie alternatywę dla spędzania czasu wolnego w warunkach panującej społecznej izolacji. Tematem przewodnim gry będzie m.in.: szeroko pojęte bezpieczeństwo epidemiologiczne oraz lokalna historia, ekologia i ochrona środowiska.

Więcej informacji oraz szczegółowe zasady gry dostępne będą w Regulaminie już wkrótce.

Zachęcamy do śledzenia informacji  nt. projektu.

 

Projekt dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Lokalna Grupa Działania – Naszyjnik Północy

MOBILNA BASZTOWA GRA TERENOWA!
Facebook
Accessibility