Facebook uruchamia program „Spotlight: Social Good” – serię bezpłatnych szkoleń online dedykowanych organizacjom pozarządowym. Inicjatywa ma pomóc fundacjom i stowarzyszeniom w aktywizacji ich działalności w czasie pandemii. Szkolenia będą poświęcone m.in. rozwijaniu komunikacji online oraz tworzeniu kreatywnych i angażujących treści. Pierwsze z nich odbędzie się już 9 lipca.

Wiemy, jak duże wyzwanie dla organizacji pozarządowych może w dobie pandemii koronawirusa stanowić efektywna komunikacja. W czasach utrudnionego dostępu do swoich sympatyków możecie zastanawiać się jak lepiej organizować pracę w swoich zespołach, promować kampanie i organizować efektywne zbiórki pieniężne online. Dlatego Facebook dokłada wszelkich starań, aby jak najlepiej informować trzeci sektor o narzędziach i aplikacjach Facebooka, które wspierają te procesy.

Stworzyliśmy „Spotlight: Social Good” – serię bezpłatnych, zdalnych i intensywnych szkoleń dla organizacji pozarządowych. Ich celem jest rozwijanie kluczowych kompetencji dotyczących działań na Facebooku i Instagramie, a także wspieranie organizacji pozarządowych w budowaniu społeczności oraz wzmacnianiu ich stabilności finansowej.

Szkolenia w formie webinarów, organizowanych na platformie GoToWebinar, rozpoczną się już 9 lipca i będą składały się z 6 modułów (każdy moduł powtarzany będzie dwukrotnie): 

  • Wzmocnij kampanię pozyskiwania funduszy
  • Współpracuj z liderami lokalnych społeczności i infulencerami 
  • Skaluj swoje reklamy z Menadżerem Reklam
  • Najlepsze praktyki kreatywne
  • Zwiększaj zaangażowanie za pomocą narzędzi Facebooka
  • Zbuduj swoją obecność online

Rejestracja na wszystkie moduły na stronie https://socialgoodspotlightpolish.splashthat.com

Zapraszamy wszystkie organizacje trzeciego sektora do zapisania się już dziś!

źródło: portal ngo.pl

Jak wykorzystać Facebook i Instagram w swojej działalności – bezpłatne szkolenia on-line dla organizacji pozarządowych
Facebook
Accessibility