Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno” realizuje projekt pn. „Debrzneńska Eko-recepta nie tylko na zdrowie…” dofinansowany w ramach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Podczas realizacji projektu pragniemy kontynuować wcześniej realizowane programy edukacyjne dla dzieci, młodzieży, dorosłych mieszkańców naszej gminy i turystów odwiedzających nasze miasto. Tak, aby mogli w ciekawy i atrakcyjny sposób poznać rodzime ekosystemy i ich florę, znaczenie użytkowe roślin, ich działanie prozdrowotne oraz praktyczne wykorzystanie ich w życiu codziennym.

Pierwsze działanie już za nami! W Rezerwacie Buczyna, usytuowanym na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, przeprowadziliśmy zajęcia terenowe z okazji Obchodów Dnia Ziemi z udziałem reprezentacji wszystkich szkół gminnych, a w pierwszych tygodniach czerwca w CIiEE odbyły się spotkania z uczniami klas IV-VI na temat rodzimej roślinności.

Ruszamy z kolejną atrakcją skierowaną do uczniów szkół podstawowych !!!!

        Od dnia 10-14.07.2017r. zapraszamy do udziału w „Letnich spotkaniach z przyrodą”, które będą stanowić ciekawą i aktywną formę wykorzystania wakacyjnego czasu wolnego. Zajęcia pomogą rozbudzić zainteresowania przyrodnicze i wzmocnią świadomość konieczności prawidłowych wyborów i dbania o własne zdrowie od najmłodszych lat. Nauczą jak dbać o środowisko, aby żyć w zgodzie i harmonii z przyrodą!!! Zapisy już trwają! Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do  p. Wioletty Zych- nauczycielki z Zespół Szkół w Debrznie, ul. Królewska 8.

„Debrzneńska Eko-recepta nie tylko na zdrowie”
Facebook
Accessibility